A gyerekek már régóta nyaggattak azzal, hogy szeretnének egy segway-t. Eleinte mindig elhessegettem őket, azzal hogy majd később, majd ha nagyobbak lesztek, most nincs rá pénzünk, és hasonlók. Tulajdonképpen fogalmam sem volt, hogy mi az a segway. Azt hittem, valami újabb videójáték, vagy számítógépes kiegészítő. Mivel nagyon sokat gépeznek, nem akartam még több alkalmat adni nekik erre. Nehéz rávenni őket, hogy csináljanak mást is a videójátékok mellett. Egyszer aztán fény derült az igazságra, amikor az egyik fiam ismét elkezdett kérlelni, hogy kaphat-e egy segway-t. Mire én azt feleltem, hogy nem szeretném, ha még kevesebb időt töltenének a szabadban, ezért egyenlőre nem veszek nekik. A fiam nagyot nézett, és megkérdezte, hogy na de tudom-e egyáltalán, mi az hogy segway. Akkor megmutatta a neten, és kiderült hogy a segway az az a fajta roller szerűség, aminek nem egymás mögött, hanem egymás mellett vannak a kerekei, és manapság egyre többet látni belőle az utcán.
Én erre megragadtam az alkalmat, és azt mondtam, hogy karácsonyra kaphatnak egyet, ha addig elmennek a logopédushoz. Ugyanis már egy ideje észrevettem, hogy mindkettőjüknek vannak apróbb beszéd hibái. Nemrég találtam is egy igazán szimpatikus fejlesztőházat, amikor beírtam a Google-ba, hogy magán logopédia. A Mosolykulcs fejlesztőház weboldalán érthetően és egyértelműen fel vannak sorolva azok a tünetek illetve figyelmeztető jelek, amelyek arra utalhatnak, hogy gyermekünknek fejlődési vagy tanulási nehézségei vannak. Itt láttam leírva többek között a pöszeséget, a szűk szókincset, a ragok nem megfelelő használatát, és ezekben mind a saját fiaimra ismertem. Tudom, hogy ettől még nem kell nagyon megijedni, de mégis szeretném, ha logopédushoz járnának, hiszem a beszédhibák nagy része kijavítható, és biztosan a fiúk is örülni fognak neki ha nagyobbak lesznek, hogy nem hagytam kezeletlenül a beszédhibáikat. A fejlesztőházban elérhető magán logopédia, és mint minden foglalkozás esetében, itt is nagyon figyelnek arra, hogy játékos formában történjenek a foglalkozások.
Amiért nagyon megtetszett nekem a Mosolykulcs Fejlesztőház, az elsősorban a hozzáállás volt. Kiemelik, hogy mennyire fontos a számukra, hogy a gyerekek jól érezzék magukat, játszva fejlődjenek, meglegyen a megfelelő motivációjuk. Szinte biztos vagyok benne, hogy az én gyerekeim is csak azért utálják annyira már a logopédia gondolatát is, mert egy kötelező feladatot látnak benne. Ha viszont rájönnek majd, hogy a foglalkozások igazából élvezetesek és játékosak, biztosan több kedvük lesz rendszeresen járni.
A fejlesztő központban azonban nem csak beszédhibákkal foglalkoznak. Elérhető például tsmt torna, ami a mozgást fejleszti, de közben hat a szociális készségekre, és az érzelmi valamint értelmi képességekre is. Ha a gyermekünk mozgásával vannak problémák, talán az lehet a legijesztőbb egy szülő számára. Ha azt tapasztaljuk, hogy nem kezdett el mászni vagy járni, amikor kellett volna, vagy a kézműves feladatokban feltűnően ügyetlen. Ezekben az esetekben szintén nagyon fontos, hogy minél előbb szakember segítségét kérjük. Bármilyen problémáról is legyen szó, a korai felismerés rengeteget számít. A Mosolykulcs Fejlesztőházban baba-mama foglalkozásokat is tartanak, a legkisebbek számára. Ennek során dalocskák, mondókák kíséretében, játékos formában átmozgatják a babákat, segítik az észlelés, érzékelés fejlődését, az idegrendszer működését. Az éneklés és a mondókák nagy szerepet játszanak a beszédindításban is.